Bazény Swim,
koupejte se ve svým!


jste zde: úvodní » Zastřešení bazénů


Zastřešení bazénů

Zastřešení Dream s kouřovým polykarbonátemZastřešení bazénu je vysoké kvality, neboť je konstrukce z tvrzené slitiny, která vyhovuje i těm nejnáročnějším požadavkům. Plochy kopulí jsou tvořeny průhlednými jednokomorovými deskami z polykarbonátu nebo organickým sklem. Kolejnice a vodící prvky jsou vyrobeny z kvalitní slitiny hliníku, která zaručí jejich stálost.

Teleskopické kopule jsou snadno posunovatelné a lze jimi parkovat i v prostoru za bazénem. Vstup k bazénu umožňují čelní i boční dveře.

Těsnění mezi kopulemi je zajištěno prvky ze změkčeného PVC. Barvu konstrukce elox si lze vybrat podle vzorníku RAL nebo imitace dřeva. 

Hledáte prodejce bazénů?

 • zkušenosti od roku 1995
 • již jsme realizovali více než 1000 bazénů a zastřešení
 • vždy ochotně poradíme a najdeme optimální řešení
 • vzorkovna v Líních
 • bazény na klíč
 • záruční a pozáruční servis
 • možnost zakoupení na splátky
Nezávazná poptávka zastřešení bazénu
 

Prohlédněte si fotogalerii zastřešení našich zákazníků.

Alternativy zastřešení bazénů 

Můžeme vám nabídnout i jinou alternativu zastřešení bazénů a to lamelové zakrytí bazénů tzv. bazénové rolety, které váš bazén také ochrání před různými nečistotami, udrží teplo a hlavně vám nebudou bránit ve výhledu.

Výhody zastřešení bazénů

 • využití od dubna do října bez přídavného vytápění
 • snížení výdajů na údržbu
 • ochrana před nehodami dětí a zvířat
 • zamezení znečištění vody listím, prachem apod.
 • bazén není téměř nutné luxovat
 • minimální tepelné ztráty při nočním ochlazení
 • snížení odparu vody
 • fantastický pocit koupání kdykoliv i za nepřízně počasí

Vlastnosti zastřešení bazénů

Díly určené k zastřešení bazénu jsou vyrobeny z hliníkové slitiny AlMgSi. Posuv jednotlivých dílů je zajištěn pomocí silonových koleček, které se posouvají po dráze pevně fixované do rovného podkladu (beton-dlažba). Co se týče výplně, ta je zhotovena z jednokomorového polykarbonátu Makrolon o síle 8 mm s ochranou proti UV záření.

Dále jsou všechna zastřešení opatřena pevnými nebo odnímatelnými čely dle přání zákazníka a vstup do zastřešení umožňují buď posuvné, nebo pantové dveře, které jsou umístěné v čele zastřešení. V případě zájmu lze zajistit i boční vstup. Barva je na jednotlivé díly nanášena technologií práškové metalurgie v různých barevných odstínech.

Stavební připravenost

Obloukové zastřešení s bočním vstupemPři výstavbě zastřešení bazénu musí být podklad pro uložení kolejnic zpevněný (beton min. B20, keramické a kamenné dlažby uložené v betonu). Pokud je váš podklad nezpevněný (např. volně položená dlažba na zhutnělý podklad nebo beton), pak instalaci nedoporučujeme. V tomto případu by totiž mohlo dojít k pohybu dlažby, uvolnění připevněných kolejnic a tím i deformaci celého zastřešení bazénu.

Dále musí být povrch pro montáž bazénového zastřešení rovný a maximální odchylka by neměla být větší než 5 mm v celé délce kolejnic. Pokud je povrch nerovný, může dojít k omezení posuvu zastřešení bazénu a k drhnutí spodních částí jednotlivých segmentů o kolejnice.

Extrémní podmínky

V případě špatného přístupu k bazénu je nutné zajistit patřičný počet pomocných sil pro uložení segmentů na kolejnice. Zastřešení bazénu musí být těž přizpůsobeno extrémním přírodním podmínkám, konkrétně např. v horských a podhorských oblastech, v místech s velkými nárazovými větry atd. Při montáži nezapomeňte na elektrické rozvody, rozvody vody, odpady a jiné, které by mohly být při montáži poškozeny, popřípadě by ji mohly znemožnit.

Všechny změny, které byly provedeny v místě montáže po zaměření bazénu (výsadba stromů, stavba plotů, tarasů a podobně) je třeba zkonzultovat, abychom předešli nepříjemnému překvapení při montáži. 
Nevíte si rady s výběrem zastřešení ? Zašlete poptávku, rádi vám poradíme s výběrem správného řešení.

 

Typy zastřešení bazénu

Zastřešení bazénu Klasik/Practic

Obloukové zastřešení Zastřešení Klasik/Practic je oblouková konstrukce, která má půlkulatý tvar a ze všech modelů je nejvíce odolná povětrnostním podmínkám a sněhu.

»více detailů

Zastřešení bazénu Casablanca/Dream

Zastřešení Casablanca Zastřešení Casablanca/Dream je výbornou volbou. Pro bazény umístěné v blízkosti domu nebo na místa, kde by jiný typ zastřešení bazénu mohl bránit výhledu a to díky jeho kontrukci s minimální výškou.

»více detailů

Zastřešení bazénu Dallas/Horizont

Zastřešení Horizont Zastřešení Dallas/Horizont je nízké zastřešení, které lze dodat již od 65 cm. Díky této výšce a elegantnímu vzhledu nenarušíte vzhled zahrasy. Snadná údržba tohoto modelu zaručuje maximální využití zastřešení s minimálními nároky.

»více detailů

Zastřešení bazénu Monaco/Harmony

Zastřešení Monaco Zastřešení Monaco/Harmony je druh podchozího zastřešení. Jeho výška dovoluje pohybovat se před, za i podél bazénu. Zejména při nepříznivém počasí využijete tuto výhodu.

»více detailů

© Všechna práva vyhrazena Swim bazény - bazény Plzeň

tvorba www ANTstudio.cz