Bazény Swim,
koupejte se ve svým!


jste zde: úvodní » Zapuštěné bazény » Plastové bazény


Plastové bazény

Materiál

Plastový bazén obdelník Tento blokový termoplastický kopolymer se vyznačuje mimo jiné vysokou mechanickou odolností a pružností potřebnou pro konstrukce zajímavých bazénových tvarů.

K hlavním výhodám materiálu, u nichž došlo k výraznému zvýšení kvality oproti původnímu materiálu, se řadí: vysoká životnost, barevná stálost, UV stabilizace, pružnost a tvárnost, vysoká pevnost v tahu, oblast teplot -40/+70 °C.

Plastové bazény jsou z kopolymeru a jsou vyráběny ze základních stavebních prvků v podobě rolované pásoviny, jejíž tloušťka je 5mm. Spojování je realizováno extrudovaným horkovzdušným svařováním s obrovskou pevností spojů - vyšší než je pevnost samotného materiálu. Prasknutí bazénu ve svárových spojích je tedy tímto významně eliminováno. Výztuhy a žebrování o síle 8mm po obvodu bazénu zaručují bazénu pevný a stálý tvar.

REFERENCE plastového bazénu


Typy bazénů

 

Houževnatost materiálu

Hledáte prodejce bazénů?

  • zkušenosti od roku 1995
  • již jsme realizovali více než 1000 bazénů a zastřešení
  • vždy ochotně poradíme a najdeme optimální řešení
  • vzorkovna v Líních
  • bazény na klíč
  • záruční a pozáruční servis
  • možnost zakoupení na splátky
Nezávazná poptávka realizace bazénu
 
Speciálně vyvinutý materiál má minimálně 5x vyšší odolnost proti proražení (rázovou houževnatost), než polypropylen v běžně používané formě. Tuto houževnatost si mimoto zachovává i při velmi nízkých teplotách. Pro porovnání, pádu těžkého předmětu kopolymer odolá bez vzniku trhlin a plastový bazén tak zůstane bez úhony.

Barevná stálost

Stálobarevnost nemá s kopolymerem žádnou souvislost. Vlastnost závisí na kvalitě použitého pigmentu. Pigment je základní surovinou pro výrobu barevného koncentrátu, kterým dochází k barvení materiálu "ve hmotě". Jde tedy o probarvení materiálu, nikoliv o barevný nástřik. Barevné pigmenty používané při výrobě plastového bazénu jsou vysoce odolné vůči vnějším vlivům – UV záření, bazénová chemie. Materiál se vyrábí ve světle modré barvě, tmavě modré a zelené viz. barvy níže.

UV stabilizace

U nestabilizovaného materiálu způsobuje UV záření ve velmi krátké době degradaci materiálu. Z tohoto důvodu se přidává UV stabilizátor, který chrání materiál před degradací, a tím pak před zhoršováním fyzikálně mechanických vlastností. Materiál se vyznačuje vysokou odolností proti UV záření. Zapuštěný bazén tak bude mít několikanásobně vyšší životnost.

 

Barevná provedení

Zelená Světlemodrá Tmavěmodrá Bílá
Zelený plastový bazén Světle modrý plastový bazén tmavě modrý plastový bazén Bílé provedení plastového bazénu

 

Nemůžete se stále rozhodnout jakou velikost a z jakého materiálu si pořídit bazén?
Doporučujeme navštívit  JAK VYBRAT SPRÁVNÝ BAZÉN.

© Všechna práva vyhrazena Swim bazény - bazény Plzeň

tvorba www ANTstudio.cz