Bazény Swim,
koupejte se ve svým!


jste zde: úvodní » WPC podlahy, terasy » Podlaha Lunawood


Podlaha Lunawood

Tepelně upravené dřevo Thermowood

LunawoodTepelně upravené dřevo Thermowood je nový druh materiálu s inovovanou strukturou dřeva dosaženou tepelnou a vlhkostní úpravou, která pozitivně ovlivňuje a zlepšuje nejen trvanlivost, ale i další fyzikální a mechanické vlastnosti.

Speciální úprava dřeva

Lunawood

Podlaha Thermowood se vyrábí z řeziva běžných dřevin ve speciálních sušicích komorách při vysokých teplotách. Upravené dřevo lze použít v interiéru i exteriéru, např. na venkovní obklady fasád, podlahy, stropy, zahradní nábytek, protihlukové bariéry, prvky saun, na ploty a ohrazení, na terasy, dětská hřiště apod.

Podle druhu dřeva, délky a intenzity ošetření dochází vlivem tepelného zpracování dřeva k více nebo méně výrazným změnám barvy; termodřevo získává až tmavě hnědý odstín připomínající tvrdé dřeviny; výsledná intenzita odstínu záleží na teplotě, kterou se působí na dřevo

Jak získá dřevo větší stabilitu?

Během tepelné úpravy je buněčná struktura dřeva změněna tak, že dřevo vykazuje větší stabilitu, než neupravené dřevo ve stejných klimatických podmínkách prostředí. Rozměrové změny jsou jen minimální. Tepelné změny zvyšují dobu trvanlivosti na více než 30 let bez použití chemické ochrany. Podlaha Thermowood má lepší izolační vlastnosti než běžné dřevo sušené standardním způsobem v komorových sušárnách.

plastova t-klipDalším charakteristickým rysem je odstranění (vytěsnění) veškeré pryskyřice ze dřeva během ošetřovacího procesu. Tak se snadněji aplikuje povrchová úprava a nedochází k průniku pryskyřice na povrch přes nátěr. V kombinaci se zvýšenou stabilitou a odolností lze díky těmto zásahům snížit nároky na údržbu. Ovšem neznamená to, že tepelně zpracované dřevo je stabilní vůči UV záření – k šednutí materiálu dochází stejně jako u přírodního dřeva.

Thermowood je možné montovat i s použitím šroubů a spojovacích prvků vhodné velikosti. Otvory mají být předvrtány s osazením pro zapuštění hlavy šroubů do úrovně povrchu.

Šrouby s menším počtem závitů

Šrouby s menším počtem závitů poskytují optimální pevnost spoje. Samořezné šrouby mohou být použity bez předvrtání. Při aplikaci materiálu ve vlhkém prostředí je nutné použít spojovací kování s antikorozní úpravou. Při zatloukání spojovacích prvků se doporučuje vyvarovat se úderu kladivem do materiálu.

Líbí se vám podlaha Thermowood? Zašlete nám nezávaznou poptávku. Rádi vám připravíme cenovou nabídku na míru.

Hladké profily

SHP 26 x 68                                                                  SHP 26 x 97                

SHP 26 x 68SHP 26 x 92

SHP 26 x 117

SHP 26 x 117

Drážkované profily

LunaDeck 1, 26 x 68                                                  Luna Deck 2, 26 x 92

LunaDeck 1, 26 x 68 Luna Deck 2, 26 x 92

LunaDeck 2, 26 x 92 s bočními úchyty                             LunaDeck 2, 26 x 117

LunaDeck 2, 26 x 92 s bočními úchytyLunaDeck 2, 26 x 117

LunaDeck 2, 26 x 117 s bočními úchyty                               AntiSlip 26 x 117 zadní strana hladká

LunaDeck 2, 26 x 117 s bočními úchytyAntiSlip 26 x 117 zadní strana hladká

AntiSlip 26 x 117 s bočními úchyty                                 AntiSlip 26 x 140 zadní strana rýhovaná

AntiSlip 26 x 117 s bočními úchytyAntiSlip 26 x 140 zadní strana rýhovaná

© Všechna práva vyhrazena Swim bazény - bazény Plzeň

tvorba www ANTstudio.cz